WEBAREAL.sk - vytvorte si vlastný e-shop ľahko a rýchlo

Vaše otázky

Na čo sa najčastejšie pýtate

 • PLNE VYBAVENÝ ON-LINE SYSTÉM

  Jediné čo potrebujete pre váš nový e-shop alebo moderný web je internetový prehliadač a odhodlanie pustiť sa do vlastného projektu. Všetko ostatné zariadi systém WEBAREAL.

 • BEZPLATNÝ UPGRADE

  systém neustále vylepšujeme aj na základe Vašich podnetov. Za aktualizácie systému nič neplatíte.

 • VYSKÚŠAJTE ZADARMO

  U oboch variantov platí 15 denná bezplatná testovacia prevádzka. Až potom sa rozhodnete, či ste s websystémom naozaj spokojní.

 • VLASTNÝ DESIGN

  Radi vám vytvoríme nový dizajn na želanie. Naše grafické štúdio je pripravené splniť Vaše náročné požiadavky.

Ako funguje založenie nového e-shopu?

Veľmi rýchlo a jednoducho. Po registrácii (tl. "vyskúšať zadarmo" na úvodnej strane) vám systém automaticky vytvorí nový eshop / web. Na zadaný e-mail vám prídu prihlasovacie údaje pre prihlásenie do ADMIN rozhrania. V administrácii potom prebieha samotná správa webu.

Ako prevediem testovací web do ostrej-platenej verzie?

V administrácii tlačidlom OBJEDNAŤ OSTRÚ PREVÁDZKU prejdete na vyplnenie formulára. Po vyplnení potrebných údajov a po odoslaní vám bude zaslaná proforma-faktúra na Váš kontaktný email.

Ak sa prihlásim do platenej verzie, neprídem o všetky dáta, ktoré som vložil v testovacej verzii?

Samozrejme nie. Všetky dáta, ktoré vložíte v testovacom období zostávajú a automaticky sú prevedené do platenej verzie.

Môžem použiť vlastnú doménu?

Áno, samozrejme.
 • - Ak zatiaľ vlastnú doménu nemáte a chcete ju zaregistrovať, je potrebné vyplniť názov požadovanej domény vrátane koncovky domény do prihlasovacieho formulára. Následne vám doménu zaregistrujeme a na váš email bude zaslaná informácia s potrebnými platobnými údajmi.

 • - Ak chcete použiť vlastnú už vytvorenú doménu, prípadne si budete doménu registrovať sami, je potrebné do prihlasovacieho formulára vyplniť názov domény, ktorú pre web použijete a následne zaškrtnúť voľbu "registrovať: NIE". V tomto prípade vám budú zaslané údaje, potrebné pre nastavenie domény. Ďalšie info na našom diskusnom fóre(http://diskuze.bohemiasoft.com/forumdisplay.php?fid=14)
Pre web je tiež možné použiť aj 3D doménu. Údaje pre nastavenie presmerovania sú opäť na našom diskusnom fóre (http://diskuze.bohemiasoft.com/showthread.php?tid=10)

Môžem použiť vlastnú doménu už v testovacej verzii?

Nie. Vlastnú doménu alebo nami zaregistrovanú je možné použiť až s prechodom na platenú verziu systému.

Je možné použiť vlastný webhosting?

Nie, jedná sa len o prenájom systému nie predaj, teda samotný systém zostáva na našom hostingu, ktorý je už započítaný v cene za prenájom systému.

Ako je to s emailovými adresami?

Nové Mailové adresy jednoducho vytvárate v Administrácii. Emaily by mali byť v tvare čokoľvek@názov_vašej_domény.sk. Ak nepoužívate vlastnú doménu, je možné vytvoriť len jeden email a to v tvare názov_webu@webareal.sk

Ako je riešená SEO optimalizácia?

Weby vytvorené pod našim systémom majú v základe vytvorenú základnú SEO optimalizáciu pre vyhľadávače (generovanie user friendly adries, generovanie title a H1 nadpisov, beztabuľkový layout). Podrobnejšie nastavenia sú na samotnom zákazníkovi. Tým je myslené nastavenie kľúčových slov keywords a description v nastavení samotného webu. Nevyhnutná je tiež registrácia do katalógov firiem na internetových vyhľadávačoch, aby bolo vôbec možné váš web vyhľadať, ďalej registrácia do vyhľadávačov tovaru (napr. Tovar.sk / Heureka.sk), vkladanie výmenných ikoniek a pod.

Možno upraviť dizajn podľa vlastnej predstavy?

Áno, nový originálny dizajn vám môže vytvoriť naše grafické oddelenie na želanie. Ďalšou možnosťou je vytvorenie dizajnu na základe stiahnutia a prepracovania grafickej šablóny. Obrázok hlavičky webu je možné meniť priamo v administrácii v sekcii NASTAVENIA.

Podporuje systém XML export na vyhľadávače tovaru (napr. tovar.sk / heureka.sk)?

Áno. URL adresy XML exportných feedov, potrebné pre registráciu na daných vyhľadávačoch tovaru, si môžete vygenerovať priamo v administrácii vášho webu konkrétne v sekcii Eshop > XML export. Aktualizácia feedov je v Premium verzii vykonávaná automaticky.