Úvod »Pioneer» Pioneer SC-LX901-B


        

Pioneer SC-LX901-B

 

naša cena bez DPH : 2 082,50 € (62 737,40 Sk)
naša cena s DPH (20 %):
2 499,00 € (75 284,87 Sk)

Pioneer SC-LX901-B

https://www.pioneer-audiovisual.eu/eu/products/sc-lx901

Špičkový zvuk oceneného AV receivera

 

SC-LX 901 je absolútne špičkový AV receiver, ktorý jednoducho plní aj profesionálne štandardy kvality. Otázkou cti a prestíže je, že po prísnych posluchových testoch a náročnom dolaďovaní obdržal od londýnskeho AIR Studios certifikát „Monitor“. Pri objektovo orientovanom filmovom zvuku v maximálnej expanzii SC-LX 901 ponúka 11 plne výkonových koncových stupňov v neuveriteľnej zvukovej kvalite, ako pre produkciu filmov, tak koncertov a vďaka vysoko efektívnej konštrukcii zosilňovačov Direct Energy HD nepotrebuje žiadne nútené chladenie, čo zaručuje úplne tichú prevádzku. AV receiver SC-LX 901 plne podporuje ultra-HD a už dnes podporuje budúce farebné priestory HDR a BT.2020 a rozšírenie dynamiky obrazu.

Pioneer tu použil vlastnú technológiu pre prevzorkovanie na super-rozlíšenie, kedy sa prevádza štandardný HD obsah na – nielen trochu, ale na skutočne presvedčivý – 4K obraz. Nové streamingové funkcie podporujúce všetky štandardy a znesú akékoľvek porovnanie: Bluetooth a dvojpásmová Wi-Fi sú samozrejme tiež integrované. Rovnako tak je to u najlepších hudobných služieb Tidal, Spotify a Deezer, ku ktorým má SC-LX 901 priamy prístup, a so zodpovedajúcim predplatným má teda priamy prístup k ich hudobných archívom s miliónmi titulov.

AV receiver SC-LX 901 prehrá aj materiál s vysokým rozlíšením z miestnych mediálnych serverov, a to až 24bit/192kHz a quad-rate DSD (11.2MHz). Radosť urobí aj užívateľom mobilných zariadení a tabletov, pretože ich aplikácia nájde s Google Cast a Airplay v každej situácii tú správnu cestu do siete. Po bezplatnej aktualizácii bude k dispozícii tiež vysoko výkonný štandard FireConnect pre multi-room prehrávanie, takže sa po sieti bude šíriť úplne jednoducho hudba zo všetkých zdrojov, pripojených k SC-LX 901. Takto je možné neskôr celú sieť rozširovať do ďalších miestností a v prípade potreby hudbu prehrávať v perfektne synchronizovanej podobe po celom dome.

 

 

 

 

Multi-dimenzionálne vzrušenie s Dolby Atmos

 

SC-LX901 je kompatibilný s konfiguráciou 7.2.4ch/7.2.2ch/5.2.4ch, a najnovšou zvukovou platformou pre kiná Dolby Atmos®. Môžete bezproblémovo reprodukovať na objektoch orientovaný zvuk v hladkých, zakrivených pohyboch, alebo si užiť realistický trojrozmerný pohyb zvuku s použitím stropných reproduktorov.

 

 

 

DTS:X

 

DTS.X je ďalšia generácia audio kodeku DTS, ktorý pracuje s „object-based“, teda na princípe zvukových objektov, čo umožňuje vznik novým, pohlcujúcim a interaktívnym zvukovým zážitkom. Vzhľadom na to, že DTS:X dokáže zvuk automaticky prispôsobiť aktuálnym kanálom a systému reproduktorov, nie je potrebné vytvárať žiadne zvláštne rozloženie a umiestnenie reproduktorov. Spoznajte pohlcujúci priestorový zážitok s neuveriteľne bohatým a živým zvukom.

 

 

 

Google Cast

 

SC-LX901 podporuje Google Cast*, obdobnú technológiu ako vstavaný Chromecast, takže vaše mobilné zariadenia môžete používať na prenos obľúbenej hudby, rádia alebo podcastov na reproduktory. Zvuk môžete ovládať z ľubovoľného miesta v domácnosti pomocou aplikácie podporujúcej technológiu Cast z vášho osobného zariadenia, ako sú iPhone, iPad, Android zariadenie či tablet, alebo laptopov Mac, Windows a Chromebook. Objavte Cast aplikácie na g.co/cast/audioapps.

*Google cast bude k dispozícii po budúcej aktualizácii firmwaru.

 

 

 

 

Ultra HD (4K/60p/4:4:4/24-bit) Upscaling/Pass-Through s HDCP 2.2

 

Táto funkcia vám umožní využiť aj tie najkvalitnejšie zdroje videa a sledovať ich na 4K televízory, kedy môže byť receiverom takýto signál prevzorkovaný alebo im môže prechádzať (Upscaling / Pass-Through). Vďaka podpore HDCP 2.2 si môžete na kompatibilnom displeji vychutnať prémiový obsah, ako sú 4K* videá s digitálnou ochranou voči kopírovaniu. A čo viac, receiver SC-LX501 je pripravený pre video štandardy budúcej generácie HDR (High Dynamic Range) a BT.2020.

* Podporuje až 4K/60p/4:4:4/24-bit s HDCP 2.2 na HDMI IN (1/2/3/4/5) a HDMI OUT (MAIN/SUB).

 

 

 

 

Automatická kalibrácia priestoru MCACC Pro

 

Funkcia Pioneer MCACC Pro predstavuje pre multi-kanálový akustický kalibračný systém absolútny vrchol. Analyzuje fázové charakteristiky a skupinové oneskorenie a precízne riadi fázové posuny medzi reproduktormi. MCACC Pro koriguje fázové posuny v plnom rozsahu a pre všetky kanály, vychádza z fázového rozdielu pôvodného audio materiálu a po korekcii ho aplikuje na zvuk z reproduktorov.

 

 

 

Full Band Phase Control – celé pásmo plne pod kontrolou

 

Technológia riadenia fázy Full Band Phase Control od spoločnosti Pioneer efektívne eliminuje fázové oneskorenie a výrazne zlepšuje multi-kanálový zvuk bez nutného ďalšieho zásahu užívateľa. Okrem toho sa technológia Full Band Phase Control zameriava na skupinové oneskorenie sieťového filtra reproduktorov a nastavuje fázu každej jednotky, rovnako ako skupinové oneskorenie pre každý reproduktor. Multi-rozsahové reproduktory tak získajú zvukovú súdržnosť pri zachovaní širokého frekvenčného rozsahu. V prostredí, kde je fáza všetkých jednotiek a všetkých kanálov presne riadená, je možné týmto spôsobom dosiahnuť mimoriadnej čistoty a presnej lokalizácie zvuku s pocitom obklopujúcej atmosféry. V kombinácii s použitím MCACC Pro je ideálny pre multi-kanálovú reprodukciu a v danom prostredí je možné takto vytvoriť verný objektový zvuk – presne taký, aký bol zámerom režiséra.

 

 

 

Reflex Optimizer

 

Funkcia Reflex Optimizer zaisťuje korektnú produkciu zvuku a rieši problém, kedy má zvuk odrazený od stropu väčšie oneskorenie ako zvuk, ktorý je smerovaný na poslucháča priamo. Tento rozdiel spôsobuje fázový posun, takže sa zvuk môže zdať neprirodzený. Na vyriešenie tohto problému sa zameriava nová technológia, ktorá pre posluchové prostredie optimalizuje výkonnosť výškových reproduktorov zľaďovaním fáz priameho a nepriameho zvuku, vracia do zhody základné tóny a optimalizuje frekvenčnú charakteristiku hore vyžarovaného zvuku. Výsledkom je kompaktný zvuk reproduktorov Dolby enabled, bez znateľných prechodov, čo umožňuje ideálnu reprodukciu trojrozmerného priestorového zvuku.

 

 

 

Multi-room Audio ponúka celý rad možností, ako si vychutnať hudbu

 

Receiver SC-LX901 bude po aktualizácii firmwaru podporovať FireConnect od BlackFire*. FireConnect je stabilný bezdrôtový protokol, ktorý zrkadlí akýkoľvek audio zdroj pripojený k receiveru – od vinylu po streaming – na voliteľné kompatibilné FireConnect reproduktory** v ďalších miestnostiach.

*Multi-room Audio je realizované pomocou technológie FireConnect. FireConnect je technológia Blackfire Recearach Corp, USA. Nie je možné zaručiť, že AV receiver bude podporovať všetky zariadenia založené na FireConnect.

**FireConnect kompatibilné reproduktory budú k dispozícii v najbližšej budúcnosti.

 

ĎALŠIE INFORMÁCIE / PIONEER SC-LX901-B

Značka Pioneer
Farba čierna
YWQwOT